akame ga kill!

 1. 1
  ana    |    anime+syon    |    belgesel    |    dizi    |    film    |    liste    |    tür    |    çalgı
   
  s01e01:
  yami o kiru

  hafiften can sıkıntısından animeye başlamış bulundum. dizi sezonları da açıldı ama ne bileyim boş kaldı elim. baktım film de gözüm kesmedi, listeden bir anime çektim. fena bir şeye benzemiyor. çizimler orta kıvamda, üst düzey çizim olsa belki çok daha iyi olacakmış ama çok uğraşmamışlar bu konuda. animede espirikli çizimleri de çok sevmiyorum ama yine de fena değil espirileri, çok bağırmasalar espiri yaparken keşke. kafa bırakmıyorlar. fantastikli, en azından kılınçlı kısımlarını pek beğendim. fikri altyapısı da fena durmuyor gibi, devrimci, sınıf farklılıkları, devlet düzeni falan yardıracaklar gibi gibi. esas oğlan biraz uyuz bir tip, gözler fazla yeşil. esas kız karakterleri süper olmuş. sanırım akame de onun ismi. robot gibi de maşallahı var. giriş müziği de bir harika olunca devam ederiz artık.

  -- spoiler --


  .köyden gelen masum bir velet var, zengin olup köyünü kurtaracak ya da ona benzer bir amacı var. ünlü olup köyünü kurtaracak da olabilir. ilk yolda canavarla karşılaşıyor ve kuşbaşı doğrar gibi dakkasında hallediyor. şehirli abiler de diyor ki şehir merkezindeki canavarlar daha fena, bunlar hiç bir şey. masum velet şaşkınlıkla canavarlar şehri mi basmış diyor. abimiz durur mu? onların içleri canavar diyerek mesajı koyuyor.

  .ilk koca memeli sarışın bir hatunla karşılaşıyor. tabi asker seçmelerinden tekmeyi yedikten sonra bu hatun tanıdığım var deyip tüm parasını alıp kayıplara karışıyor. yolda yatarken küçük bir kız alıp evine götürüyor ve insanlık ölmemiş falan filan derken bölüm sonunda iç yüzlerini görüyoruz.

  .tabi parayı çalan koca memelimiz de kötü olmuyor mu bu durumda? hani zenginler kötü de masum köylünün parasını çalmak iyi mi? neyse ki veledi içlerine alıyorlar. suikastçılar olarak biliniyor kendileri. veledimiz aralarına katılmak istemese de arkadaşlarına işkence yapmış küçük kızı şak diye kesiyor aslında. içinde bir suikastçı olduğunu buradan çıkartabiliyoruz.

  .arada yozlaşmış devlet, insan bünyesine benzer devlet fikri tanıdık birinden almışlar sanki ya şimdi ismini hatırlayamadım. böyle laflar ediliyor. çetemizin amacı da zenginleri cezalandırmak gibi bir şey. kendileri adalet dağıtacak ve biz de kan revan şeklinde izleyeceğiz. kanlı kılınçlar ve dövüş sahneleri normal çizimlerinden çok daha iyi durumda.


  -- spoiler --


  kaynak

  #kk #kk2014 #kk7l10 #aksiyon #animasyon #animeler #jp #komedi
  #30620 kokakirec | 4 yıl önce
   
 2. 2
  s01e02:
  kenryoku o kiru

  -- spoiler --


  .devrimci gençliği tanıdık biraz. night raid adlı sevimli örgütümüzde parayla iş yapan sevgili suikastçılarımız mevcut. başlarında eli robotik olan bir tip var. kız mı erkek mi tam anlayamadım, kusura bakmasın. iri memeli sarışın, pembe saçlı silahşör, akame, bir gay oğlan, bir gözlüklü kız, sanki bir tane daha vardı ya toplam bu kadar.

  .halktan bilgi alıyorlar, durumu araştırıyorlar ve katlediyorlar. katiliz demekten çekinmiyorlar. bu şekilde ilerleyip başkanı öldürüp ülkeyi değiştirmeyi düşünüyorlar. köyüne de bu şekilde yardım edebilirsin diye bizim masum köylüyü kandırdılar.

  .ilk iş olarak iki tip belirlediler ve öldürdüler. pek de zorlanmadı, süper kılınç ustası mıdır nedir şimdiden bilemiyorum ama çizik almadan görevi tamamladı hakkaten.

  .birlikten çıkarsan seni öldürürüz dediğinde göz yaşlarının sel olması espirisi iyidi. arada güldürüyorlar hafiften, bu da güzel bir özellik tabi.


  -- spoiler --


  kaynak
  #542615 kokakirec | 3 yıl önce
   
 3. 3
  s01e03:
  wadakamari o kiru

  -- spoiler --


  .başlarındaki tipin memelerini yeni fark ettim, nasıl bakıyorsam artık. hepsi şakacı bir parça, o kadar olay içinde şakalar biraz garip oluyor ama gülümsetiyor insanı. sabah uyandırmaya pembe saçlıya gidiyor, iç çamaşırları ile görüyor ve kıyamet kopuyor.

  .iki adet olayımız vardı. ilkin bunların merkezlerini keşfe gelen grubu karşıladılar. el arkada koşuş basilisk'i hatırlattı bana ama koşan tipleri dakkasında harcadılar. akame'nin harcaması pek tatlıydı bu arada. gay eleman da hayli iyi gibi duruyor. pembe saçlı çok konuşuyor ama onu koruyan gözlüklü de iyi. ipli bir tip var, onu yeni fark ediyorum. onu pek gözüm tutmadı.

  .neyse bu olaydan sonra niyeyse halk içine çıkıyor bizim ikisi, birini kurtarıyorlar. alışveriş yapıyorlar falan derken yeni hedef belirleniyor. başbakanın akrabalarından bir tipmiş, uzaktan sniper ile kafadan kopartıyor pembe saçlı ama dönüşte korumalardan bir tanesi yollarını kesiyor. bizim oğlan elemanı tutuyor, sana güveniyorum ateş et diyor ve öyle harcıyorlar. saçlarını kesecek kadar yakından ateş etti diye tartışırlarken de ekip bunları görüyor ve gülümsüyor.

  .son sahnelerde yeni bir kötü tip geldi. süper kötülere de ihtiyaç var tabi, hani suikastçılar kötü değil mi? diye düşünülebilinir ama işte ülkedeki eşitsizliğe karşı savaşan tipler onlar. kafaları tam oturmasa da her bölüm ülkenin halinin vurgusu bunu gösteriyor. bakalım bu yeni kötünün olayı nedir.


  -- spoiler --


  kaynak
  #543195 kokakirec | 3 yıl önce
   
 4. 4
  s01e04:
  teigu tsukai o kiru

  -- spoiler --


  .imparator silahları hakkında bilgi almış olduk. vakti zamanında imparator krallığının devamını sağlamak için özel maddeler ve süper ustalar ile silahlar yapmış. 48 taneymiş, yarısı kaybolmuş. bizim ekipte de liderleri hariç birer tane bulunuyormuş. özelliklerini de gördük her birinin, yavaş yavaş kullandıkça açıklarız artık.

  .akame tabi en süper karakteri, buna şüphe yok. silahı da pek tatlı bir katana. tek kesikte öldüren zehirli bir kılınç imiş. fazladan özellik olsa iyi olurdu aslında, diğerlerinin daha çok özelliği var gibi ama kendisiyle kapatıyor sanki. pek güçlü bir hatun kızımız, en sevdiğine bile kılıncını çekmekte tereddüt etmiyor.

  .önceki bölümdeki seri katili haklamak için yola çıktı bizim ekip, şehirde arama yaparken tatsumi'yi gözüne kestirdi. ölen kız sayo şeklinde göründü, diğerlerinin yanından ayırdı. bir müddet dövüştüler tam tatsumi'yi harcayacakken akame uçarak bir dalış meydana getirdi.

  .sevgili kötümüz neden bu kadar çok konuşuyormuş? cehennemden sesler duyuyormuş da ondan. güzel laflar ediyordu tabi, öngörülü gözü de iyimiş. elli tane özelliği var maşallah. tek imparator silahı o muydu? kılınçların bir numarası yok muydu? onu bilemedim. sonunda akame öldürdü, silah da bunlara geçmiş oldu. velede de bir silah versinler gari, yoksa kendi başına ölüp gidecek. ne ara güçlenecek bakalım. gay oğlanla daha çok alıştırma yapmalılar.


  -- spoiler --


  kaynak
  #543200 kokakirec | 3 yıl önce
   
 5. 5
  s01e05:
  yumemonogatari o kiru

  -- spoiler --


  .enteresan işler olacak gibi. adalet duygusu ile çalışan bir imparator silahı çıkardılar. tatlı bir kuçu kuçu gibi bir şey, uyumluluk sağlayan kızcağız da hoş bir tip. şimdi bu polis memuru diye zaten kötü kabul edip öldürecekler mi? kötüleri öldürme meselesinde çok da tutarlı değillerdi sanki ama bakalım tercihleri nasıl olacak? belki kıza durumu açıklasalar gelişmiş adalet duygusu ile anlayabilir. güzel bir ikilem olacak.

  .öngörü silahını tatsumi denedi ve uyumluluk gösteremedi, ruhlar muhlar görecek falan sandım ama pek bir şey olmadı. hatunları iç çamaşırları ile gördü o kadar. üstüne ölüleri diriltme silahı vardır diye arkadaşları için bir umuda kapıldı ama yıktılar veledin umudunu iki dakikada, mantıklı da konuştular tabi. madem ölümü yenecek bir silah var, imparator niye öldü?

  .velet imparator ve başbakan da kendi çapında takılıyorlar. ordular falan filan derken abimiz ayak üstü et çiğniyor ve buz kraliçesi tadında bir tipi suikastçıların üstüne salmaktan bahsetti yanlış anlamadıysam. amansız bir rakip kendisi, sağlam düşman arıyor. botlarını yendiği kahramanlara yalatıp tekmeyle öldürüyor. böyle de çılgın hatun. karakterlerin hepsi kötü gibi yalnız o çok fena. tam iyi bir karaktere henüz rastlamadık. en iyisi tatsumi, o da intikam için kızı kestiydi iki dakika içinde.


  -- spoiler --


  kaynak
  #543204 kokakirec | 3 yıl önce
   
 6. 6
  s01e06:
  zettai seigi o kiru

  -- spoiler --


  .ekipten sheele'yi kaybetti. ruhu şad olsun. ölmesini pek beklemiyordum süpriz oldu. hem önceki bölümde pek de tatlıydı kendisi. en tatlıları öldürdüler. mine denen ölse bu kadar hüzünlü olmazdı. kendisini arkadaşı için feda etti.

  .şimdi imparator silahını kullanan kişiyi öldürürsen olay bitiyor dedi, intikamcı kıza saldırdı, kollarını kesti. içinden silah çıktı falan filan ama en son kafa koparma darbesini yapmadan köpekcik mine'yi eline aldı öldürecekti. şu durumda aniden kafayı kesse kurtaramaz mıydı? bu bağlantıyı tam açıklamadılar. imparator silahı bir araçtır, kullanıcısını öldürürsen hemen durur beyanatı ile pek uymadı yani.

  .neyse çok da deşmeyelim, ölünün arkasından konuşmak gibi olmasın. ölümler olabilir diye bizim gay oğlan da tatsumi'ye bir tane çaktı. ekipten öldürecekler bir sürü herhalde. akame'ye dokunmasınlar da gerisi mühim değil.

  .daha çok imparator silahları çatışması olacak dedi sevgili lider, aman olsun gayet iyi oluyor. bölüm bir saniye durmadı. pek de güzel görüntüler vardı. köpek meselesini çok abartmışlar ama bir tatlı olmuş sorma gitsin. biyolojik temelli imparator silahları kendini yeniliyormuş, bu bilgiyi de paylaşalım.

  .giriş hikayesinde, aslanlı kızımız ile tatsumi kızları fahişeye çeviren uyuşturucu çetesini çökertiverdiler. kolay halloldu mesele tabi, normal insan olunca hallediveriyorlar.


  -- spoiler --


  kaynak
  #544397 kokakirec | 3 yıl önce
   
 7. 7
  s01e07:
  sanbiki o kiru - zenpen

  -- spoiler --


  .tatsumi'yi tokatlayan tokatlayana. imparator silahına normal silahla saldırıyor eleman aslında bu bile olmamalı ama gözü pek bir oğlan işte. gay ağabey araya girip kurtardı ve ders verdi derken generalini gördü ve şaşırdı. tipini göremedim ama aynı adamsa iki saat şaşıracak ama sonunda öldürecek inşallah. bir de gay'i kaybetmeyelim şimdi.

  .buz manyağı general şehre girdi, parada gözü yokmuş ama aşk istiyormuş. lan ne alaka dedim de kız bir enteresan, mavi saçları kem bakışları ile ortalığı yakıyor. aslan kızımızı tuzağa düşürmeye çalıştı ama yemedi allahtan.

  .ekibimizin üzerine suç atarak onları kendilerine çekmeye çalıştılar, yönetim içinde iyi bakanlar da var mesajı verildi. devrim gerçekleşinde onları yönetime getirecek imiş. biraz makul değil sanki ama diğer açıdan gerçekçi gibi de, hani kötüyse hepsi kötüdür ve ölmelidir. hepsini öldürürsen de kim yönetecek lan bu ülkeyi?

  .akame yaslı bir haldeymiş ama çaktırmıyormuş. duygusallık pek yakışmıyor, robot gibi kız olsun ama içten içe duygusal olsun. ağlı eleman ve kendisi bir köşede kaldı, şimdi olay tatsumi cephesinde patlak verdi. kimse ölmeden atlatsınlar şu görevi de asıl olay buzlu general kızda.


  -- spoiler --


  kaynak
  #544406 kokakirec | 3 yıl önce
   
 8. 8
  s01e08:
  sanbiki o kiru - kōhen

  -- spoiler --


  .ağabeyi kaybettik. sevgili bulat, delikanlı adammış ama sonunda zehirden gitti. ölmeyecek gibi yaptılar, bir miktar sevindik derken öldürdüler. her kapışmada biri ölecekse böyle sayıları oldukça az, yeni karakter bulmaları gerekir. bakalım ne çıkacak? esas karakterlerinin böyle ölmesi biraz game of thrones etkisi gibi gibi.

  .generali sadece hayran olduğu için katılmış bu çılgın kıza. bula bula bunu söyledi ya o pek iyi olmadı. baştan iyi biri gibi tanıttılar sonra saçmaladı. tabi devlet erkanı bunu hapse atınca biraz kafa yamulmuş olabilir, kızın gelip değerini vererek hapisten çıkarması da etkili olmuştur.

  .bulat abimiz halkın yanında muhteşem bir kişilik oldu açıklamaları ile... ders vere vere göçtü gitti şu dünyadan. büyük adammış vesselam. tabi imparator silahının kullanılma aşaması aceleye getirildi. başka türlü tatsumi kurtulamazdı.

  .güç açısından bulat ile kıyaslanmazdı ama tutkusuyla bunu dengelemiş oldular artık, hayır diyecek değiliz. gizli silah meselesi ve açıklamaları pek tatlı. suyu kontrolden kanı kontrole (avatar göndermesi biraz sanki), flüt ile insanları uyutmaktan şeytan çağırmaya... şeytan dediği de kendi formunu değiştirmek gibi bir şey. tatsumi zırhı ile çabucak halleti veledi, silahları da alıp karargaha dönmüştür herhalde. hayırlısı bakalım.


  -- spoiler --


  kaynak
  #544409 kokakirec | 3 yıl önce
   
 9. 9
  s01e09:
  sentōkyō o kiru

  -- spoiler --


  .bu bölüm pek bir kimseyi öldürmediler. en kansız bölümdü denebilir. hikaye anlatımlarında general hatunun yapıp ettiklerini gördük, üstüne imparator silahlarını kullanan tiplerden bir birlik oluşturmaya çalışıyormuş. 4-5 kişiden oluşan bu birlik night raid'ci elemanlarımıza rakip gibi görünüyor.

  .henüz güçlerini bilemiyoruz ama acayip tipler olduğu ortada. tabi içlerinden biri çıkıp yönetim hata ediyor falan der mi onu göreceğiz. köpekli kızcağızı gördük bir tek, diğerleri yeni duruyor.

  .patron hatun son dövüşten kalan silahları teslim etmeye gidince yetki akame'ye geçti. yüzleri bilinmeyen üç velet de şehirde takılırken dövüş turnuvasına katıldı bizim oğlan. para kazanma amaçlı falan filan idi ama işin aslı general hatunun eş bulma meselesiydi.

  .isteklerini imparator oğlana yazmış, hepsi bizim tatsumi'ye cuk oturuyordu. dövüş sonrasında da tasmayı taktı götürdü oğlanı. sonraki bölüm kurtarmaya mı gelecekler? tam bir karar çıkmadı ama şimdilik dağlara çekilecekler. akame yer bu hatunu diyorum ya bakalım ne olacak.


  -- spoiler --


  kaynak
  #545337 kokakirec | 3 yıl önce
   
 10. 10
  s01e10:
  yūwaku o kiru

  -- spoiler --


  .buzlu kızımız pek sıcak bir şeymiş. banyolar, dekolteler falan derken tatsumi'yi baştan çıkarmaya çalıştı ama bizim oğlan çok naif olduğundan hiç oralı olmadı. yastık gibi kullandı beni dedi hehe. ikna etmeye çalışıyor kafasına göre. general lan, öyle ikna mı olur? güçlüler hayatta kalır diyor haliyle.

  .akame'nin kız kardeşiymiş. kıyafetler falan da çok benzer zaten. yemek konusundan bağlantı kurdu ama kardeşlerden biri iyi biri kötü, tabi her taraf diğerini hain ve kötü ilan ediyor ya orasına yapacak bir şey yok.

  .olayları yavaştan alalım dedikten sonra ava çıktılar. köylü tip ile tatsumi birlikte idi. tehlike yaratıkları saldırdı ve akame zırhı giyip kaçmaya çalıştı, bir iki dövüşten sonra görünmez olarak sıvıştı ama tam o sırada bir tane boynuzlu tehlike yaratığı geldi. akame de tam yerinde kılıncıyla daldı ve kurtuldu.

  .bölüm sonunda çılgın bilim adamımız takip etmiş kendilerini. night raid'ımızın karargahı ortaya çıkmış oldu. direkt dalacak mı? esdeath'e haber salıp birlikte mi dalacaklar? göreceğiz bir dahaki bölüme artık.


  -- spoiler --


  kaynak
  #545341 kokakirec | 3 yıl önce
   
 11. 11
  s01e11:
  maddo saientisuto o kiru

  -- spoiler --


  .bol dövüşlü bir bölüm oldu haliyle. karargahlarını basmışlardı. oradan ilkin sarışın bombaya saldırdılar. hepsi akşamdan kalmaydı ama yavaş yavaş açıldılar. tabi patron destek getirmese pek de yenemeyeceklerdi.

  .iki tip geldi, bakalım nasıllar. ölenler yerine yenileri geliyor, bir sirkülasyon var yani seride hehe. bir tanesi insan imparator silahı, elemanın kol kopsada yenisi çıkıyor. biz sizin kolunuzu kestik diyemeyiz yani bu elemana. kendisi bir çok düşmanı temizledi. diğeri bir kızcağız daha numarasını görmedik.

  .tatsumi pek bir varlık gösteremedi aslında. ölen kızın makasına pek duygusal yaklaştı. pembeli kızımız halleti elemanı. isimlerinin hepsini akılda tutamıyorum kusura bakmasınlar. zaten huysuz da bir kızcağız.

  .akame'nin savaşları pek tatlı oluyor. her tarafından bıçak çıkan birini kesti biçti, çok açık veriyorsun diye ders vererek bitirdi. pijamaları ile adam kesmesi de çok tatlı. sonra zehrin etkisindeyken bile esas kötüye daldı hatun. çok çılgın kendisi, allah kılıncına zeval vermesin.

  .nonoş bilim insanımız da hafif komikti, yaptığı işler fenaymış hakkaten. ürettiği askerler de travesti kılıklı, bir garipler. içlerine bomba bile koymuş. silahının ilk özelliği insanları etkileyen zehir imiş, ikinci özelliği de kendini dev yapması imiş. tabi bunları silah özelliğinden çok kendi çalışması gibi oldu ama ilkinde eldivenle falan etki etti. ikincisinde kendine enjekte etti.


  -- spoiler --


  kaynak
  #545345 kokakirec | 3 yıl önce
   
 12. 12
  s01e12:
  shiniri o kiru

  -- spoiler --


  .dolgu bölümü salladılar, karargahları ifşa olduğu için yeni bir yere geçtiler. yeni gelenlerle tanıştılar. bölüm sonunda da tehlike yaratıklarını kontrol eden bir tip çıktı. tüm olanlar bu kadar.

  .espirili komikliydi, espirileri tek bölüme yığmışlar sanki. susan diye tip, kendini yenileyen tehlike silahı imiş. insan değilmiş yani komple tehlike silahı imiş. savaş haricinde yemek ve ev işleri yapıyormuş. iki dakkada karargah kurdu, sofrayı kurdu. çok hamarat maşallah. akame ile iyi anlaşmaları da güzel tabi.

  .diğer tip, şekil değiştiren kandırıkçı bir kız imiş. pembe saçlımız (mine idi sanırım adı) ile pek anlaşamadılar. banyoda şaka yapalım diye kararlaştırıp tatsumi'yi gönderdiler de bir şey olmadı. o muhabbetin sonunu bile getirmeyi düşünmediler, o derece boştu yani. pipi keserim olayı iyidi tabi.

  .esdeath hatunu tatsumi'ye fena vurulmuş. yollarda oğlanı görüyor. takımındaki sarışında bir arıza var ya ne olduğunu anlayamadım pek. bakalım ne çıkacak.


  -- spoiler --


  kaynak
  #547068 kokakirec | 3 yıl önce
   
 13. 13
  s01e13:
  jamamono o kiru

  -- spoiler --


  .esdeath ile tatsumi birlikte takılacak gibi görünüyor. kader onları tekrar birleştirdi. laflara gülümsüyorum artık. tatsumi'nin fermuar meselesi de pek komikti. yeni kız bu yüzden ölecek tatsumi dedi ya bakalım ölürse ciddi anlamda şaşırtırlar.

  .tehlike yaratıklarına eğildi tüm ekipler, elemanın teki salıyor piyasaya ama doktor yüzündendir diyorlar. sarışın kanatlı elemanın bunlarla ilgisi var gibi geliyor bana ama bakalım ne çıkacak.

  .yeşil saçlı ipli oğlan da patronlarına aşıkmış vakti zamanında, onun muhabbetini çevirelim dediler iki dakika canavar avlar iken.

  .sonuçta pek bir olay olmadı, bir bölüm hızlı bir bölüm yavaşa döndük sanki. diğer bölümde esdeath ve tatsumi yaratık meselelerine yoğunlaşırlar gibi, biraz aksiyon ve tarafların uzlaşması tadında şeyler izleyebiliriz. alıp götürsün tatsumi'yi, ne olursa olsun süper hatun.


  -- spoiler --


  kaynak
  #547073 kokakirec | 3 yıl önce
   
 14. 14
  s01e14:
  kyodai kikenshu o kiru,

  -- spoiler --


  .tatsumi ile esdeath birlikte olsa pek tatlı olur diye düşündürdüler. önceki bölümdeki karşılaşma ardından başbakanın oğlu ışınlama gücüyle bunları ıssız adaya gönderdi, orada da iki adet dev tehlike yaratığını pek de uzatmadan öldürdükten sonra öyle muhabbet ettiler.

  .devamlı meme vurgusu abartılı oluyor, hele tatsumi yanında bücür velet gibi kalıyor. bir garip adamların kafası insan şaşırıyor. hikayeleri açısından gelelim demişler, tatsumi'nin hikayesi masum köylü hikayesi. pek bir şey anlatmadı.

  .esdeath hikayesi iyimiş, güçlüler hayatta kalır meselesini babadan kapmış. vakti zamanında kuzey kabilelerinde minik avcı imiş. öldürmeye karşı bir tutkusu olduğu çocukken de belliymiş ama babasının öğretisi ile zaten bütünleşen bir şey. ölenlere üzülmüyor çünkü zayıflarmış zaten. bir gün uzun süre avda kalıp köyüne dönünce babasının öldürüldüğünü, köyünün yakıldığını görüyor. babası ölürken güçsüzmüşüz diyor hehe.

  .sonra kendisi tehlike yaratığı avlamaya devam ediyor, sonra insan avlamaya geçiyor. general oluyor ve imparator silahı seçimine geliyor. başbakan ellerindeki silahları gösteriyor, delirten bir tehlike yaratığı kanına meylediyor. bir dikişte hepsini içiyor ve kötücül dürtüler bunu sarıyor. hepsini kontrol ediyor çünkü kendisi iradeli bir hatun. bu açıdan iyi de olabilir aslında ama tatsumi ikna etmekten vazgeçti.

  .bir dahaki karşılaşma dövüş karşılaşması dedi. uymayan tek şey, tatsumi'ye olan aşkı aslında. şimdi canavarın teki yese oğlanı güçsüzdün öldün mü diyecek? buradan girmek yerine benliği kötüymüş bunun dedi ve bıraktı.


  -- spoiler --


  kaynak
  #547078 kokakirec | 3 yıl önce
   
 15. 15
  s01e15:
  kyōdan o kiru

  -- spoiler --


  .genel plandan bahsettiler öncelikle üstüne bikinileri bile sıkıştırdılar sonra da nihai savaş başladı. sezon bitimine az kaldı da tamamen hepsi ölmeyecek herhalde? bakalım kaç kişi ölecek dedi akame'nin kardeşi, iç sesimizi taklit ettiler herhalde.

  .bir tane tarikat varmış, dini bir ayaklanma çıkartacakmış ama başındaki eleman ajanmış engel oluyormuş buna. insanları uyuşturuyormuş, sessiz tutuyormuş. ne garip adamlar anime yapıyor ama gerçek olaylardan bir sürü şey katmışlar. üstüne öldürdükleri yöneticinin başındakini sarığa benzettim fena şekilde.

  .neyse karışıklık anında başbakanı öldüreceklermiş ama önce esdeath'in takımını ortadan kaldırmaları gerekiyormuş. onları da tuzak içinde tuzağa sürüklediler. takımı ikiye bölsün diye böyle yaptılar, işe yaradı ama akame'nin kardeşi güçlerini artırmış. her türlü ölüyü kontrol edebiliyormuş. dev bir tehlike yaratığının iskeleti ile karşılarına çıktı.

  .hepsi birlikte bir tek bu kızı mı öldürmeye çalışacaklar? sonunda akame öldürebilecek mi? köylü eleman ne olacak? maskeli tip zaten ölmeli artık, şu vakte kadar çok hayatta kaldı. çok kötü biri ama iyi aile babası, böyle de bir karışıklık yapıyorlar enterasan şekilde.

  .bu kadar olay içine memeleri sıkıştırmaları enterasan geliyor artık. liderimizin de memelerine zoom yapıldı, geçen bölüm erkekle benzettiler diye kasıtlıydı sanki, üstüne sahilde güya gizlenme görevinde hepsi bikinili takıldı. akame bir harikaydı, anime karakterine yazılmak nasıl bir kafa bilemedim ama cidden güzel çizmişler, üstüne pek tatlı bir karakter.


  -- spoiler --


  kaynak
  #547081 kokakirec | 3 yıl önce
   
 16. 16
  s01e16:
  ningyō o kiru

  -- spoiler --


  .akame ve aslan kızın (tek kolu gitti) hali nice oldu? merakta bırakmasınlar bizi böyle. ölmemişlerdir tabi de ne bileyim insan akameyi öldürecekler diye korkuyor arada. pek fazla bir varlık gösteremedi bu yaratıklı savaşta. en azından kız kardeşine bir çizik falan ataydı iyidi. eski arkadaşının ölüsünü kullanıyormuş.

  .kurame midir nedir? fena kızmış, hepsini öldüreceğini iddia ediyor tek başına. yaratıkları temizleyip başına geldiler ama bakalım o da uğraştıracak gibi. kolay öldürülmüyor tabi şimdi nerden baksan hehe.

  .bizim susan'ın gizli silahı sahibinin enerjisinden beslenen süper bir teknikmiş, güçlüydü ama iyice çılgın bir şey oldu. en güçlü yaratıklardan birini halletti böylelikle. şimdi bu kadar güçlü bür tipin kurame'yi iki dakikada halletmesi gerekir ama uzatacaklar tabi.

  .tatsumi de pek sönük duruyor. akame'yi kurtardı bir tek o, iki tane diğerlerine göre güçsüz tiple uğraşıyordu. şekil değiştiren kız da gelip yardım etti hatta. bir onun romantikliği eksikti başımıza zaten.

  .patronu savaşırken görmediydik, bunca zaman oturuyordu zaten. şimdi eski generalle kapıştı, gücünün yüzde kırkı de yetti yenmesine. bir tek kurame ile uğraşmaları çok fena aslında. direkt kızı halletmeye koşmak yerine yaratıkları hallettiler önce. tabi başka çareleri de yoktu aslında. nasılsa bol aksiyon var, izlemesi keyifli.


  -- spoiler --


  kaynak
  #547085 kokakirec | 3 yıl önce
   
 17. 17
  s01e17:
  jubaku o kiru

  -- spoiler --


  .olayların akışı sırasında karakterlerin geçmişlerini de gördük. hepsinin hikayesi pek tatlı maşallah. kurame ve akame suikastçi olarak yetiştirilmek istenen yüzden fazla çocuktan biriymiş. ormana salmışlar bunları çoğu ölmüş ama ikisi kurtulmuş. üstelik birbirleri için güçlü kalmışlar. pek seviyorlarmış birbirlerini ama ayırmışlar. kurame üzerinde deney yapılmış. akame'nin durumunu görmedik ama kurame kolay kolay ölmüyor.

  .sevgili şekil değiştiren hatun kızımız bunu zor yoldan öğrenmiş oldu. işini bitirdim sandı ama canlandı tekrar ve dakkasında öldürdü hatunu. çabucak değişseydi falan dedim ama kaçarken yapacak bir şey yok tabi.

  .maskeli abimizin yüzünü görsek iyidi aslında, neymiş derdi pek anlamadık. köyleri yakabilen ama içinde bir kız çocuğunun yaralı dizine acıyabilen bir tip. iyi aile babası ama böyle demek. değişik gri karakterler bulmaları serinin artılarından biri. neyse ki patlamadan sonra kaçıp kurtulmaı da öldürdü şekil değiştiren kız. kendi de öldüğüne göre, o kadar karşılaşmadan bir sizden bir bizden gitti hesabı oldu.

  .aslan kızımızın kolu bile düzelecekmiş, onu da öldü sandık ya hem akame'yi patlamadan kurtardı hem de kendine bir şey olmadı. bir ona sevindik, geri kalan pek hüzünlüydü. insan kafa kesip meydana asar mı arkadaş? kurame çok fena bir tipmiş, bakalım ne zaman ölecek? şekil değiştiren kızcağızın hikayesi de devrim hikayesi gibiymiş kendi başına.


  -- spoiler --


  kaynak
  #549322 kokakirec | 3 yıl önce
   
 18. 18
  s01e18:
  oni o kiru

  -- spoiler --


  .tarikata geldik sonunda da dört tane şeytan bilmem nesi çıkardılar onları öldürmekle geçti bölüm. esas karakterlerin kapışması başka bölüme kaldı. wiki listesinde bir bölüm daha görünüyor, altyazılarda ise özel bölüme geçiş var. hikayenin ikiye bölündüğü yok ama sezon bölünmüş gibi, neden böyle yapmışlar anlamadım. bakalım artık sonraki bölüm neymiş göreceğiz.

  .sevgili akame yine halletti şeytanı, pek de zorlandı denemez ama kılıncı elinden kaybedince acaba dedik, onu bile bilerek yapmış bizim kız. pek de akıllı maşallahı var. kılınç ile zehirleyerek dikkatini dağıttı, boynunu kütledi ve kuşbaşı yaptı.

  .iplikçi oğlan da pek güçlüymüş, numaraları bitmiyor. ilk kaçış ve ölü numarası taktiği uyguladı. iplikler ile kalbini falan durdurabiliyormuş. sonra dikkat dağıtıp muhbir kızı kurtardı. sonra kaçıyor gibi yaparak güçlü olanı tuzağa düşürüp kalbini parçaladı. terli kız (hehe karakterlere bak) bunu yeniyor gibiydi ama attığı bıçaklar iplikliymiş, döndü sırtından öldürdü kızcağızı ve üç şeytan ölmüş oldu.

  .tam arındırma işlemi sırasında haberler tarikat liderine geldi. sefasını sürmeliyim diyordu tam da abimiz. kendisi üfürükçü hoca olayını aşmış hatta adnan hoca kıvamına gelmiş, kadınlar geliyor soyunuyor falan, çılgın partiler falan da yapıyorlardır.


  -- spoiler --


  kaynak
  #549335 kokakirec | 3 yıl önce
   
 19. 19
  s01e19:
  innen o kiru

  -- spoiler --


  .köpekli kız hakkın rahmetine kavuştu. en son kafada bombası da varmış, az daha mine'yi yanında götürüyordu ama tatsumi yetti gari, sonunda yettim artık dedi. ilkinde güçsüzdüm ikincisinde yeterince hızlı değildim. bu sefer oldum ben artık dedi de kızcağız neden bombadan koşarak kaçtı, sonra durdu düşündü falan. bir deliğe girmeliydi. en yakın bir mağara gibi bir şey işte.

  .dövüşleri fena değildi, silahları geliştirmiş bu köpekli kız ama köpeği pek kullanmadı nedense. kendini yenilemesi önceki kadar iyi olamadı. mine iyi saydırdı ama sanki makaslı hatunda daha güçlü göstermişlerdi bize bu köpekliyi...

  .tatsumi gereksiz bir iblisli tipi öldürdü, yıkıntıların altında kaldı da öldü mü ölmedi mi belli değil, oyalama taktiği gibi geldi. bir sizden bir bizden yapacaklar dedim ama neyse ki ekipten biri daha azalmadı.

  .tarikat liderini de akame ve diğerleri halletti. bu sırada esdeath ile sevgili patron da iki çift laf etti ve ortamı terk etti. erkekliğin yüzde doksan dokuzu kaçmaktır demiş kadar oldu. artık devrim başladı allahın izniyle.


  -- spoiler --


  kaynak
  #550725 kokakirec | 3 yıl önce
   
 20. 20
  s01e20:
  shura o kiru

  -- spoiler --


  .yahu iyi güzel de kimse bu başkomutandan haberli değil miydi? nerden çıktı bu adam? bunun karşısında nasıl bir şansı olabilirdi tatsumi'nin? intihar görevi falan mıydı? yok efendim direnişler başlamış falan diye muhabbet edeceklerine savaş gösterselerdi ya biraz. geniş çaplı bir iş olduğu yok sadece müsabaka şeklinde ilerliyor.

  .devrim orduları, direnişçiler falan deniyor ama sadece bizim ekip var ki onlar da pek bir şey beceremiyor. lubbock nam-ı diğer ipli çocuk hakkın rahmetine kavuştu. yanında başbakanın çocuğunu da götürdü. öyle pek ahım şahım bir karşılaşma da olmadı.

  .ölmeye de bilirdi, ailesi için direnişçilerden biri çifte ajanlık yapmış. durduk yere ölecek iken lubbock'u arkadan bıçakladı. ipler dolanmamış mıydı bunun bedenine? ipi bitirdim falan dedi ya orayı kasıtlı söylediler herhalde. tabi ipin bitmesi de biraz sinir bozucuydu. o kadar eşya yaptı iş bitmedi, şimdi kendini korurken ya da düşerken mi bitti?

  .ekipteki en sevmediğim tipti, öyle çok üzülmedim ama ne bileyim daha güzel bir ölümü hak ediyordu sanki. tatsumi'nin yakalanması da pek cılız oldu. olayları geliştirelim demişler de idam midam olmayacak tabi, mümkün mü lan? olursa çok şaşırırım.


  -- spoiler --


  kaynak
  #552518 kokakirec | 3 yıl önce
   
 21. 21
  s01e21:
  zetsubō o kiru

  -- spoiler --


  .tatsumi için iki kişi öldü. ikisinin de son nefesini görmedik ama kurtulmaları imkansız görünüyor. mine belki son nefesi vermiş olabilir şimdi tam tespit edemedim. susan'da da donuk kare yaptılar. esdeath ile kapışmada son hamlede gibiydi. kurtulması pek olası değil.

  .tatsumi için büyük bir idam töreni hazırlamışlar. arena gibi bir şey olmuş, halk yığılmış falan ama iki dakikada boşalttılar. nasıl bir teknolojiyse artık. mine tepeden ateşi etti, bir iki panik ve bir baktık kimse yok.

  .generale karşı aslan kızımız ve mine, esdeath'le de patron ve susan kapıştı. bir kişi için iki kişi kaybedip geri çekildiler. hani devrim için bir onur mücadelesi falandı denebilir ama daha yeni yetme tatsumi için bu kadar kayıp saçma oldu. imparator silahı lazımsa onu alıp başkasını bulabilirlerdi pekala.

  .mine ve tatsumi aşkı da nereden çıktı diyor insan, akame falan olsa neyse ama mine olayı beklenmedikti, komiklikliydi ama son öpücük pek bir duygusal oldu yine de. bu kadar patlama çatlamadan sonra dramatik bir son ile bitirmiş oldular. bakalım kim öldü, kim kaldı, sonraki bölüm belli olur.

  .gizli teknik olayı fena değildi. şimşekli abimiz çılgın şimşek atıyormuş. mine silahının son vuruşu için canını vermesi yada verecek hale gelmesi gerekti. pek güçlüymüş bu hali de öldükten sonra ne fayda? esdeath çok havalıydı bir de uzay-zamanı dondurabiliyormuş hatun. daha ne olsun, tatsumi yerinde olsam koşa koşa evet derdim.


  -- spoiler --


  kaynak
  #554197 kokakirec | 3 yıl önce
   
 22. 22
  s01e22:
  imōto o kiru

  -- spoiler --


  .kurome'yi uğurladık. adamlar kötü karakteri bile sevdiriyor. zaten esdeath'i pek seviyoruz. kurome de ablasının onu bırakıp gittiği için çok sinirliymiş, ondan böyle olmuş. vakti zamanındaki hikayelerini dinledik. suikast birliğinde birlikte takılmışlar bir süre ama akame'nin gözler açılmış, bu işte bir yanlışlık var demiş. kurome de ölen arkadaşları hatrına böyle düşünmemiş.

  .ikisi de kendine göre haklı. ikisi de birbirini seviyor ama birinin ölmesi gerekli. değişik bir kafa, tam japon kafası. konuşup anlaşamadılar. wave ve tatsumi de geldi ama aralarına girmelerine müsaade etmediler.

  .öncesinde tehlike yaratığı falan çıktı, kurome'nin ik güçlü ölüsünü harcadı. akame'nin işine geldi olay aslında. ikisi birlikte tehlike yaratığını öldürüp kaldıkları yerden devam ettiler. çok da uzatmadan kurome öldü. zaten yaralıydı, akame karşısında pek bir şansı yoktu. güzelce ölmüş oldu. hüzünlü bir hadiseydi tabi. üstüne tatsumi'nin kollarında gözyaşlarına boğulması da garip oldu. akame'yi böyle görmeye alışkın değiliz. kıyamadık hiç.

  .imparator ulen yanlış mı yaptım derken, şişko başbakan tekrar verdi gazı. muhteşem bir imparatorluk silahı mührünü kaldıracak imiş. artık nasıl devasa bir şey ise sonraki bölüme o geliyor gibi. silahlar büyüdükçe daha ne kadar muhteşemi gelebilir diyor insan ya göreceğiz artık.


  -- spoiler --


  kaynak
  #555026 kokakirec | 3 yıl önce
   
 23. 23
  s01e23:
  kōtei o kiru

  -- spoiler --


  .tatsumi'yi öldürebileceklerini düşünmediydim. garanti öldü mü bilmiyorum ama kahraman gibi öldü eleman. bir numaralı imparatorluk silahını nasıl halletti? güçleri arasında uçurum vardı. iyidi güzeldi de imkansızdı da, bunun yerine bu silahla kapışmayı bir kaç bölüme yaysalar, başka tipler bulsalar falan daha iyi olurdu sanki.

  .öldüre öldüre eleman kalmadı piyasada, olay da tatsumi'ye kalmış bulundu. tabi bu olay öncesinde şişko başbakanı öldürmelerini bekledim. koca göbek devamlı konuşuyor, alttan mesaj çakıyor ama yine de neden müsaade ettiler bu kadar? akame keser diye bekledim ama yeltenemedi bile.

  .tamam silah koruyordu ilk teşebbüs işe yaramadı ama daha sonra için bu pek söylenemez. adam veledin kafayın asıl yıkadıysa kendi ülkesini talan etti, güzel laflar ettiler. laf ile hiç bir şeyin değişmemesi de gerçekçi oldu.

  .kanatlı elemanın neden bunlara karşı savaştığını da pek çözemedim. şiddet yöntemini ya da isyan yönetmini tasvip etmiyorsa bile kendi de buna başvuruyor işte. hem içerden dönüştürme nedir lan? kanatlı paralel gibi bir şey.

  .esdeath'i niye hiç kullanmadılar onu da anlamadım. başka bir yerde görevde falan desek bile bundan önemli görev mi olurdu? üstelik boş boş ortalıklarda dolanıyordu da... hepsi birlikte yenemezler diye düşünmüşler herhalde. bir de esdeath ile akame karşılaşması için olabilir.


  -- spoiler --


  kaynak
  #556940 kokakirec | 3 yıl önce
   
 24. 24
  s01e24:
  akame ga kiru!

  -- spoiler --


  .seri bitti demişler ama son müziklerden sonra bir bölüm daha geldi, akame öldürmeye devam edeceğim dedi tatlı bir şekilde. devam ettirseler iyi olur. bittiyse de herhalde sonunda saçmalamayan az sayıdaki animelerden oldu kendisi. finali beğendim, hüzünlü tatlı. kaybetmeli, kazanmalı, her şeyin bir arada olduğu bir final oldu.

  .akame ölmemeliydi, ölmedi. güzel de yaptılar bunu. esdeath fena hatundu tabi, onu yenmesi kolay olmayacak idi. zaten bölümün büyük kısmı buna gitti. dövüş çizimleri harikaydı. müzik de aynen öyleydi. adamlar uğraşmış, iki tatlı hatun da süper dövüşünce izleme de yanında yat gibi oldu.

  .sonunda zamanı durdurma olayını çözmüş bizim hatun, bir an ölecek sandım korktum. neyse ki görüntüsüymüş sadece. esdeath'i kandırdıktan sonra öldürdü ve olay halloldu. esdeath de ölüm anında tatsumi'ye koştu gitti sarıldı. kendini dondurup kristalize etti. göğe karıştılar hep birlikte. pek romantik bir ölümdü.

  .aslan kızımız başbakanın ağzını burnunu kırdı. bu yolda öldü kendisi ama o da güzel oldu. başbakanda gizli silah varmış, onu kullandı. sonra carcörü boşalttı karnına ama ölmeden önce işini bitirdi, vedalaştı ve bir köşede öldü gitti. vahşi bir hayvan gibi diyelim ama asil olarak yani.

  .devrim tamamlandı, yönetim el değişti. imparator'un kelleyi vurdular. akış gayet iyi idi. artık kan dökülmeyecek dendi. tatsumi'nin memlekete para yollandı. herkesler mutlu oldu diyebiliriz ama tabi bir sürü şehit verilmiş oldu.

  .akame de süreç sonunda tekrar kaçaklardan oldu. tüm suçu üstüme yıkabilirsiniz derken aslında devrim ordusuna yardım etmiş olduklarını falan hiç gündeme getirmediler ama tek bildiği şey öldürmek olan hatunu öldürürken görmek isteriz. umarım devamı gelir, akame'nin hastası oldum resmen.

  .özel gücü de iyimiş. kendine zarar verdi de ölecek sandım bir ara ama öyle bir şey olmadı. çok eskiden kılınç temizlerken bunun çok zor olduğu, zehirli kılınç özelliği olan bir imparator silahının zorluklarından bahsediyordu ama gizli silahı oymuş. biraz unuttular bu muhabbeti belki ama yine de güzeldi gizli silahı. saygılar sunarak seri bittiyse veda ediyoruz kendisine, bitmediyse bunu saymadık diyoruz.


  -- spoiler --


  kaynak
  #561254 kokakirec | 3 yıl önce
   
 25. 25
  sonunda anakarakter ölüyor
  #956596 ben kimim | 9 ay önce
   
 26. 26
  Spoiler niye veriyosun amk çocu ne izlicez biz şimdi
  #956600 kayseri mantisi | 9 ay önce